Recital Adrianny Noszczyk "Bal u Posejdona"

25 lutego o godzinie 18:00 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim na Recital Adrianny Noszczyk "Bal u Posejdona" to prezentacja najpiękniejszych piosenek z repertuaru Anny German w nowych aranżacjach utworów takich jak: "Księżyc i róża", "Bal u Posejdona", "Tańczące Eurydyki" i inne. Koncert składa się również z autorskich utworów skomponowanych specjalnie dla Adrianny, różnorodnych stylistycznie. Po sukcesie na Międzynarodowym Konkursie Piosenki im. Anny German Warszawa - Moskwa 2014, recital „Bal u Posejdona” został zauważony przez Instytucję Kultury Katowice Miasto Ogrodów. Zaowocowało to zdobyciem prestiżowego grantu, dzięki któremu odbyła się premiera w Teatrze Korez w Katowicach w kwietniu 2016r. Recital odbywa się regularnie w prestiżowych instytucjach kultury w Polsce jak i za granicą. Ukończono również pierwszą płytę składającą się z utworów Recitalu "Bal u Posejdona".
Recital „Bal u Posejdona” jest skierowany do widzów w każdym wieku, łącząc ich i ubogacając. Umożliwia i wzbogaca dostęp do muzyki artystycznej, podnosi świadomość i wiedzę muzyczną odbiorców, pozwala na sentymentalną podróż dorosłego słuchacza do lat młodości, ukazując przy tym twórczość Anny German we współczesnych brzmieniach.

Bilety w cenie 10,00 zł można nabyć w biurze Miejskiego Ośrodka Kultury w Miasteczku Śląskim (ul. Srebrna 24).
Rezerwacje i szczegółowe informacje: 32 288-88-70 / promocja@mok.miasteczko-slaskie.pl

Recital z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego w skład którego wchodzą znakomici muzycy, pracujący z licznymi artystami:

fortepian - Wojciech Sanocki - pianista, kompozytor, aranżer. Jego utwory ukazały się m.in. na płytach: Pejzaż, Niebo w dobrym humorze – nagrania z Jackiem Wójcickim i Ewą Urygą, Brel przy
współpracy z Wojciechem Młynarskim. Jest również kompozytorem muzyki filmowej.

gitara - Stanisław Sroka, - gitarzysta, występował m. in. z wykonawcami i zespołami jak: Golec uOrkiestra, Stanisław Soyka, Ewa Uryga, Patsy Gamble, Agnieszka Fatyga, Roksana Vikaluk,
Janusz Hryniewicz, Grzegorz Kapołka, Dariusz Ziółek, orkiestra kameralna „Aukso” miasta Tychy, Orkiestra Muzyki Nowej AM w Katowicach, zespół „Krywań”, „Johnny Walker Band”.

kontrabas - Piotr Górka, - kontrabasista, obecnie wykładowca w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego. Współpracuje z wybitnymi osobowościami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Elżbietą Adamiak, Lorą Szafran, Grażyną Łobaszewską, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem oraz z wieloma znanymi zespołami, m.in.: "Siostry Matkowskie", "Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet", "Naked Mind".

perkusja - Arek Skolik, - perkusista, kompozytor jazzowy i aranżer, został obdarzony tytułem „najlepszego perkusisty roku” przez miesięcznik „Gitara Bas i Bębny”.Od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma JAZZ FORUM jako perkusista jazzowy. Należy do grona muzyków, którzy nie gonią za nowatorstwem, a raczej wpisują się swoją energią i temperamentem w tradycję jazzową.

trąbka – Artur Kulka – trębacz, na stałe współpracuje z Filharmonią Opolską jako pierwszy trębacz. Na gruncie artystycznym współpracuje również z: Narodową Orkiestrą Symfoniczną
Polskiego Radia, Filharmonią Ślaską, Filharmonią Zabrzańską, Operą Śląską, Orkiestrą Miasta Tychy Aukso. Od 2004r. zajmuje się działalnością pedagogiczną. Prowadzi klasę trąbki w
Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. w Bytomiu oraz Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach.

wokal - Adrianna Noszczyk, - aktorka, wokalistka. Absolwentka 3-letniego Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim w Katowicach. Obecnie studentka Teatrologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ważniejsze role: w przedstawieniu Dom otwarty Michała Bałuckiego w reż. R. Michalskiego, Król Edyp w reż G. Kempynskiego, rola w krótkometrażowym filmie Uzależnieni
w reż M. Godka, udział w spotach reklamowych kampanii Sprawni niepełnosprawni w reż. J. Szarańskiego. Zdobyła wyróżnienie specjalne na III Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Artystycznej "Wschody" w Lublinie w 2013r. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Piosenki im. Anny German Warszawa - Moskwa 2014. Piosenki, które można usłyszeć w naszym koncercie to dwa nagrodzone utwory - za najlepsze wykonanie - "Tańczące Eurydyki", oraz nagroda specjalna za najlepsze opracowanie utworu – "Bal u Posejdona". Utwór ten otwierał wielką galę koncertu laureatów w Teatrze Letnim w Ciechocinku w listopadzie 2014r. TVP Polonia.

przez Administrator

Życzenia Wielkanocne