UROCZYSTE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody Narodowego Święta Niepodległości tradycyjnie rozpoczną się uroczystą mszą świętą o godzinie 9:30 w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Miasteczku Śląskim. Następnie uczestnicy obchodów przemaszerują pod Pomnik Wdzięczności przy ul. Woźnickiej, gdzie zostanie złożony wieniec i zostaną zapalone znicze, a później udadzą się na cmentarz parafialny przy ulicy Norwida.

Kolejnym etapem obchodów tegorocznego Święta Niepodległości będzie złożenie wieńców pod pomnikiem poświęconym poległym Powstańcom Śląskim i ofiarom obozów koncentracyjnych przy ulicy Śląskiej w Żyglinie oraz w pozostałych miejscach pamięci narodowej na terenie naszej Gminy.