Facebook

CZARNOBYL - fikcja a rzeczywistość

9 września 2021, dodane przez: Dyrektor MOK CZARNOBYL - fikcja a rzeczywistość
grafika do wpisu: CZARNOBYL - fikcja a rzeczywistość

Prypeć – miasto duchów, to jedynie niewielka część ogromnej, zamkniętej Strefy. Jakie tajemnice skrywa? Jak wyglądają ulice i budynki w opuszczonym mieście? Czy w Czarnobylskiej Zonie można spotkać ludzi? No i jak to wszystko ma się do sławnego serialu HBO i innych tekstów kultury?


O tym wszystkim opowie nam naoczny świadek Dominik Wójcik już 9 września (czwartek) o godzinie 18.00 w MOK w Miasteczku Śląskim, ul. Srebrna 24

 

Kim jest Dominik?
Dominik Wójcik – z zawodu dziennikarz, z zamiłowania eksplorator opuszczonych miejsc. Jeden z założycieli grupy @Visible Past Swoją przygodę rozpoczął 26 kwietnia 2010 roku, kiedy obejrzał film „Bitwa o Czarnobyl”. Pół roku później stawiał swoje pierwsze kroki w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Wrócił tam po sześciu latach. Tym razem na dłużej. Kiedy nadal było mu mało, na początku 2017 roku wybrał się do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia po raz trzeci. I wtedy spełnił swoje marzenie. Na tym nie spoczął. Do Zony udał się znowu: w listopadzie 2017 i w lutym 2019 roku. Poza tym, odwiedził kilkadziesiąt zapomnianych przez ludzi i czas obiektów na terenie całej Polski, Austrii, Niemiec, Czech i Francji: fabryk, hut, kopalń, hoteli, szpitali czy zwykłych domów.

 

Wstęp wolny
Zapraszamy!