Leśną Rajzą na Pasieki - nowy termin!

13 września 2020, dodane przez: Dyrektor MOK Leśną Rajzą na Pasieki - nowy termin!
grafika do wpisu: Leśną Rajzą na Pasieki - nowy termin!

Zatopiona Kopalnia Bibiela oraz powstały po niej zespół barwnych stawów zwanych Pasiekami. Pozostałości budynków i hałdy górnicze w rdzawych kolorach.
To magiczne miejsce, które koniecznie musicie zobaczyć na własne oczy, znajdziecie pośród lasów gminy Miasteczko Śląskie.
Postanowiliśmy ułatwić Wam dotarcie do tego niezwykłego miejsca zapraszając na wspólny przejazd rowerami. Gdy dotrzemy na miejsce usłyszymy odrobinę historii i garść ciekawostek związanych z dawną kopalnią.

Wyjedziemy o godzinie 14.00 z Parku Rubina (Miasteczko Śląskie, ul. Rubinowa), przejedziemy do sąsiedniego Żyglina gdzie o 14.15 dołączą do nas kolejni rowerzyści (LKS Żyglin, ul. Studzienna 12). Na Pasieki powinniśmy dotrzeć około godz. 15.00. Po przyjemnej dawce historii i chwili odpoczynku, każdy będzie mógł wrócić do domu, lub ruszyć w dalszą trasę już we własnym zakresie.

Abyśmy wszyscy bezpiecznie dotarli do celu pamiętajcie o kaskach, przydają się też kamizelki odblaskowe i maseczki.

Udział jest bezpłatny!

REGULAMIN I ZAPISY: TUTAJ

Organizatorzy: Urząd Miejski w Miasteczku Śląskim, Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim
Partner: Veolia