Informacje

Miejski Ośrodek Kultury w Miasteczku Śląskim ułatwia dostęp do szeroko rozumianej kultury. Jego działalność nie ogranicza się do animowania lokalnego życia społecznego, ani dbania o edukację artystyczną dzieci i młodzieży. MOK to również rozmaite imprezy cykliczne, pojedyncze inicjatywy, ogólnopolskie projekty, patrzenie, szukanie, proponowanie i prezentowanie mieszkańcom Miasteczka ciekawych alternatyw na spędzenie wolnego czasu.

Ośrodek wspiera miejscowe ruchy amatorskie, kultywuje tradycje związane z regionem, folklorem, a także zaprasza muzyków, twórców filmowych, kabarety, pisarzy oraz artystów sztuk wizualnych.

Do wydarzeń cyklicznych organizowanych przez MOK należą:

•     Koncert Karnawałowy
  •     Topienie Marzanny
  •     Dni Miasteczka Śląskiego
  •     Lato w Rubinie
  •     Festiwal Big Bandów i Orkiestr
  •     Festiwal Muzyczny im. ks. T. Christopha
  •     Jarmark Adwentowy

Inne inicjatywy to m.in. Polska Światłoczuła - ogólnopolski projekt popularyzujący poprzez projekcje i spotkania z twórcami polską kinematografię w miejscowościach pozbawionych stałego kina.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Miasteczku Śląskim gościli już m.in.: Mela Koteluk, Marek Napiórkowski, Jan "Ptaszyn" Wróblewski, Wojciech Mazolewski, Miuosh, Czesław Mozil, Kortez, Mikromusic, Pokahontaz, Piotr Bałtroczyk, Cezary Pazura, reżyser Jacek Petrycki, zespół Babu Król, aktor Eryk Lubos, Michał Grzesiek, reżyser Dorota Kędzierzawska, Kabaret pod Wyrwigroszem, aktorka Julia Kijowska, reżyser Marcin Krzyształowicz, Kabaret Młodych Panów, aktor Krzysztof Skonieczny.

MOK współpracuje/współpracował z: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, Regionalny Ośrodek Kultury Katowice, Regionalny Ośrodek Kultury Częstochowa, Węgiel Boom, Polska Światłoczuła, Instytucja Filmowa Silesia Film, Filmoteka Narodowa, Społeczny Instytut Wydawniczy "Znak", Ambasada Szwecji w Warszawie, Centrum Edukacyjne IPN w Katowicach im. Henryka Sławika.

Ośrodek nieustannie wzbogaca ofertę z którą stara się docierać do odbiorców o różnych upodobaniach i zainteresowaniach.

Innymi słowy:
MOK (się) zmienia!